Site Loader

Nicea – największe miasto Lazurowego Wybrzeża położone jest na wąskiej przestrzeni między stromymi wzgórzami a długą na 7 km plażą nad Baie des Anges (Zatoką Aniołów).

„Nicea to nie Francja, Nicea to nie Włochy, Nicea to Nicea” – pisał lokalny dziennik „Nice Matin” z okazji sto pięćdziesiątej rocznicy przyłączenia się Nicei do Francji. I trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Plaża i promenada

Nad samym brzegiem morza biegnie jeden z najsławniejszych w świecie bulwarów: Promenada Anglików, gdzie znajdziemy hotele (w tym znany z wielu filmów Hotel Negresco), bary, restauracje oraz sklepy z pamiątkami.

Hotel Negresco – filmowy symbol Nicei

Blisko do innych atrakcji

Nicea to miasto przyjazne pod każdym względem. Architektura, klimat, krajobrazy, kolory, morze i góry. To wszystko zapiera dech w piersiach i ściąga co roku mnóstwo turystów. Do wszelkich zalet możemy dodać jeszcze dobrą komunikacje z innymi, pięknymi miejscowościami Lazurowego Wybrzeża: Eze, Bealieu, Villefranch-sur-Mer, Cannes i oczywiście Monaco.

Nicea w 4-5 dni

Miasto nazywane jest przez niektórych jednym wielkim kurortem. Jednak „zwyczajne” na sposób śródziemnomorski życie widać na każdym kroku. Nie pożałuje ten, kto tu zawita. Jeden dzień to zdecydowanie za mało. Optymalny czas jaki należałoby spędzić w Nicei to ok. 4 – 5 dni, choć atrakcji z pewnością nie zabraknie także podczas dłuższego pobytu.

To jest tylko fragment artykułu, który ukazał sie w portalu Camprest.comkliknij, by przeczytać cały tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.