Site Loader

Już czas odczarować Lloret de Mar i przestać mówić o tym mieście wyłącznie jako o dyskotekowej stolicy Katalonii! Lloret de Mar ma do zaoferowania znacznie więcej – także dla rodzin z dziećmi.

Skaliste wybrzeże z dużymi, łatwo dostępnymi plażami, morze mieniące się kolorami, które dla uproszczenia nazwę odcieniami turkusowego, unoszący się wokół zapach kwiatów, a nieco dalej wąskie uliczki, małe kawiarenki i klimatyczne restauracje, w których bardzo często właściciele są również kelnerami. Czy tak wyobrażacie sobie dyskotekowe centrum w hiszpańskim mieście? Podejrzewam, że nie.

Ogród nad morzem

Wśród atrakcji, które trzeba zobaczyć, na pierwszym miejscu stawiam Ogrody św. Klotyldy, przy czym wspaniała roślinność tego niedużego ogrodu jest tylko uzupełnieniem dla widoków, które roztaczają się z góry – na morze, skalne wybrzeże i plażę Boadella. Żadne zdjęcia nie oddadzą uroku tego krajobrazu.

Widok z promenady w Lloret de Mar

Zabytki

Lloret to także zabytki modernizmu, a wśród nich kolorowy kościół Santa Roma (gotycki, ale poddany modernistycznym przeróbkom) oraz cmentarz z niezwykłymi pomnikami. W trakcie poobiednich spacerów warto te miejsca odwiedzić.

Parki rozrywki

A kto szuka atrakcji dla dzieci, znajdzie je w okolicy Lloret. Bezpłatne autobusy wiele razy dziennie dowożą turystów do wodnego parku rozrywki Water World lub Marineland – w skład tego drugiego wchodzi także delfinarium.

To jest tylko fragment artykułu, który ukazał sie w portalu Camprest.comkliknij, by przeczytać cały tekst

Sprawdź też listę atrakcji w Lloret de Mar i rezerwuj w niższych cenach niż na miejscu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.