Site Loader

Jak kupić bilety do muzeów i innych atrakcji – w Paryżu i nie tylko – by przy tym nie zbankrutować? No dobrze, różnice nie będą ogromne, ale jednak można trochę zaoszczędzić. Policzyłem to!

Bilety kupowane na miejscu

Najbardziej standardowe rozwiązanie polega na tym, że przyjeżdżamy do danego miasta, idziemy do wybranego muzeum i tam kupujemy bilety w kasie.

Zalety? Przede wszystkim swoboda! Odwiedzamy muzeum lub inne ciekawe miejsce dokładnie wtedy, gdy jesteśmy na miejscu – bez wcześniejszej rezerwacji dnia i godziny.

Wady? W miejscach popularnych wśród turystów musimy stać w długich kolejkach. Czasem może się okazać, że na dany termin w ogóle nie będzie wolnych miejscówek. Czasem też zakup biletu w kasie będzie droższy niż przez internet.

Bilety do muzeów przez internet

Dzięki zakupowi biletów przez internet unikniemy tej dłuższej kolejki (ta jest krótsza)

Czy jest jakieś inne rozwiązanie? Tak. Szczególnie tam, gdzie obawiamy się tłoku, warto kupić bilety z wyprzedzeniem przez internet. Jeśli plany mamy intensywne, nie musimy rezerwować w ten sposób wszystkich biletów – wybierzmy jednak te, które są dla nas najważniejsze.

W takim mieście jak Paryż, na pewno warto z wyprzedzeniem zarezerwować sobie Muzeum d’Orsay, Luwr, czy Wieżę Eiffla. Do tych miejsc zawsze są kolejki, a z biletem w telefonie możemy pominąć przynajmniej kolejkę do kasy. Dzięki temu będziemy musieli odstać swoje tylko w jednej 😉 – tej złożonej z osób posiadających już bilety.

Praktycznie na stronie internetowej każdego muzeum lub innej atrakcji turystycznej możemy zarezerwować bilet on-line. W niektórych przypadkach musimy od razu określić dzień i godzinę przybycia, ale są i takie, w których bilety obowiązują przez cały wybrany dzień.

Jak zapłacić mniej za bilety?

Niestety, bilety do europejskich muzeów są często droższe niż w Polsce. W Paryżu jeden bilet normalny do muzeum przeciętnie będzie kosztował – w przeliczeniu na złotówki – ok. 75 zł za osobę. Na szczęście istnieją sposoby, aby trochę z tej ceny „urwać”.

Jedno z popularnych rozwiązań do karta turystyczna – w Paryżu Paris Pass. Za kartę musimy zapłacić kilkaset złotych, ale potem nie płacimy już za bilety do wielu atrakcji. Jeśli więc planujesz bardzo intensywne zwiedzanie, a karta obejmuje właśnie te miejsca, które znajdują się na Twojej liście „must have” – może to być idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Ale co zrobić, jeśli oferta z karty turystycznej Ci nie odpowiada, albo chcesz odwiedzić tylko kilka muzeów bądź innych atrakcji, przez co cała karta byłaby dla Ciebie nieopłacalna? Na to także mam rozwiązanie!

Tiqets vs. GetYourGuide

Planując swój wyjazd do Paryża, zainteresowałem się serwisami, które pośredniczą w sprzedaży biletów on-line. Moją uwagę w szczególności przykuły dwa portale mające bardzo bogatą ofertę – Tiqets oraz GetYourGuide. Bardzo szybko zorientowałem się, że ceny do tych atrakcji są bardzo podobne, jak na oficjalnych stronach muzeów. Plusem jest jednak to, że wszystkie bilety możemy kupić od razu w jednym miejscu. To już coś, ale jest coś jeszcze!

Godzinny rejs po Sekwanie (bez wyżywienia i innych opcjonalnych atrakcji) kosztuje ok. 75 zł

Z wyprzedzeniem postanowiłem kupić bilety do trzech atrakcji. Porównajmy więc ceny za 1 osobę – wszystkie na dzień 21.05.2022 roku.

Ceny u organizatorów:

 • Centrum Pompidou – cena w muzeum 16 euro (74 zł)
 • Muzeum d’Orsay – cena w muzeum 16 euro (74 zł)
 • Rejs statkiem po Sekwanie – cena na stronie operatora 16 euro (74 zł)

RAZEM: 222 zł

Ceny w Tiqets:

 • Centrum Pompidou – 69 zł
 • Muzeum d’Orsay – 79 zł
 • Rejs statkiem po Sekwanie – 74 zł

RAZEM: 222 zł

Ceny w GetYourGuide:

 • Centrum Pompidou – 65 zł
 • Muzeum d’Orsay – 74 zł
 • Rejs statkiem po Sekwanie – 74 zł

RAZEM: 213 zł

Paryż w pakiecie – taniej

Centrum Pompidou

Jak widać, różnice są niewielkie. Chyba, że… zaczniemy szukać pakietów!

Największą korzyść uzyskamy, szukając nie pojedynczych atrakcji, ale wybierając całe zestawy. Kupując dwa bilety w pakiecie, zapłacimy po prostu taniej niż za każdą z atrakcji oddzielnie.

W przypadku wybranych przeze mnie atrakcji, tańszy okazał się serwis GetYourGuide. Dlatego właśnie zdecydowałem się na zakup biletów w tym portalu, a w końcu także  na nawiązanie współpracy partnerskiej z GYG, abyście Wy również mogli skorzystać z niższych cen.

I tutaj ważna uwaga – te same atrakcje mogą być dostępne w różnych zestawach i nie wszystkie będą równie korzystne. Poniżej dwa zestawy ofert z GetYourGuide – atrakcje te same, ale inaczej „spakietowane”. Efekt?

Pakiet nr 1:

 • Centrum Pompidou – 65 zł
 • Muzeum d’Orsay + Rejs po Sekwanie – 118 zł

RAZEM: 183 zł

Pakiet nr 2:

 • Centrum Pompidou + Rejs po Sekwanie – 115 zł
 • Muzeum d’Orsay – 74 zł

RAZEM: 189 zł

Dla porównania – jeszcze inny pakiet, ale z Tiqets:

 • Muzeum d’Orsay + Centrum Pompidou – 133 zł
 • Rejs statkiem po Sekwanie – 74 zł

RAZEM: 207 zł

Minus, jaki widzę zarówno w Tiqets, jak i w GYG, to trudność z wyszukiwaniem ofert łączonych. O ile te pojedyncze znajdziemy bez problemu, o tyle aby znaleźć wymarzony pakiet, czasem trzeba spędzić naprawdę sporo czasu. Dlatego zestawy z GYG, o których napisałem powyżej, łatwiej będzie Wam znaleźć klikając poniżej – choć tutaj też trzeba przewinąć listę ofert, by znaleźć to, czego szukamy.

Małe edit po powrocie z Paryża

1) Mając bilet w telefonie, w ogóle nie staliśmy w kolejce do d’Orsay (kolejka dotyczyła tylko osób kupujących bilety).
2) W Centrum Pompidou teoretycznie obowiązują oddzielne bilety na wystawę stałą oraz zestaw stała + czasowa. W praktyce – nikt tego nie sprawdzał.
3) Bilet do Pompidou dostałem w aplikacji GYG od razu po zakupie. Bilet łączony d’Orsay + rejs statkiem miał być przesłany mailem na dzień przed zarezerwowanym terminem. Niestety, przy słabym internecie (w Paryżu nie miałem dostępu do wifi) moja poczta zignorowała ciężkie pliki z biletami. Po zgłoszeniu braku biletów, otrzymałem je natychmiast przez Whatsapp. W przypadku GYG Whastsapp jest głównym kanałem komunikacji, więc warto go mieć w telefonie.

2 Replies to “Jak kupić taniej bilety w Paryżu (i nie tylko)?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.