Site Loader

Jeśli wybierasz się do Lloret de Mar lub do Tossa de Mar, pewnie będziesz chciał/a zjeść dobrze i bez przepłacania. Poniżej moje propozycje trzech miejsc, z których byliśmy szczególnie zadowoleni.

La Parrilla

Calle Santa Llucia 13, Lloret de Mar

Najeść można się jeszcze przed obiadem! Przy pierwszej wizycie dostaliśmy gratis pieczywo, kiełbasę, oliwki i talerzyk sardynek z pieca. A po obiedzie mini-lody (też gratis). Przy drugiej wizycie talerzyki pełne rybek dostaliśmy już dwa, a do tego podwójne porcje lodów. W restauracji nie ma menu dnia, ale dania z karty są w bardzo dobrych cenach. Szczególnie polecam dania z ryb. Za ok. 10-12 euro (już z winem) można się najeść, a nawet przejeść. Ciekawostka – kucharz, który widnieje na szyldzie restauracji, to autentyczny autor serwowanych dań.

Jak dla mnie, najlepsza „jadłodajnia” w Lloret de Mar

Don Vito

Plaça del Carme 7, Lloret de Mar

W Lloret de Mar miło wspominamy także mały bar uliczny przy kościele w obrębie starego miasta – Don Vito. To cocktail bar, do którego wracaliśmy kilkukrotnie na „kawę z prądem”, w tym przypadku z brandy. Początkowo było pysznie, ale później, gdy barmanka już nas rozpoznawała, proporcje napoju zmieniały się w taki sposób, że kawy było tam coraz mniej, za to zawartość brandy rosła 😉 Problem w tym, że bardziej smakowała nam wersja z mniejsza ilością alkoholu… Ale jak to wyrazić, gdy nie zna się katalońskiego?

Don Vito to miejsce polecane na małe piwo, kawę z brandy lub inne napoje

La Roca de Tossa

Calle Pola 7, Tossa de Mar

Mieliśmy szczęście, że udało nam się wbić bez kolejki (niektórzy czekali na ulicy nawet pół godziny). To najlepiej świadczy o popularności tej małej restauracji. W szczególności polecamy pyszne cannelloni. Mięsa i krewetki były już trochę słabsze. Plus za miłą obsługę. Menu dnia w podstawowej wersji – z winem (0,5) lub wodą – 13 euro.

Crema catalana to jeden z mocnych punktów w menu La Roca de Tossa

Interesują Cię atrakcje w Lloret de Mar lub w Tossa de Mar? Możesz je zarezerwować jeszcze przed wyjazdem i często w niższych cenach niż na miejscu. W większości przypadków rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.